Informatie zoekgebied Geesteren-Weitemanslanden

In het concept windbeleid zijn zoekgebieden opgenomen waar op basis van een landschappelijke analyse windturbines mogelijk zijn. Deze zoekgebieden zijn in 2021 verfijnd op basis van de wettelijke criteria, de uitgangspunten voor het concept windbeleid en de voorgestelde aanscherping van de criteria. 

Op deze pagina leest u meer over het zoekgebied Geesteren-Weitemanslanden.

Over de verfijnde gebieden

De verfijnde kaart geeft mogelijke locaties binnen het zoekgebied weer, waar volgens de nu bekende informatie windturbines kunnen komen. Dat betekent niet perse dat daar windturbines gaan komen. Pas nadat als het definitieve windbeleid er is en de ‘spelregels’ bekend zijn, kan de gemeente aanvragen voor windturbines in behandeling nemen. Hoe haalbaar zo’n plan op de verschillende locaties is, is niet door de gemeente onderzocht. Wij verwachten dat een aantal locaties in de zoekgebieden die nu nog ‘wit’ zijn, dan ook zullen afvallen. Sommige gebieden zijn te klein om windturbines te clusteren, maar ook economische haalbaarheid, het ontbreken van draagvlak van betrokkenen of het ontbreken van een geschikte infrastructuur kunnen daarvoor redenen zijn.

Samenwerking Almelo Tubbergen Twenterand (ATT)

De gemeenten Almelo, Tubbergen en Twenterand en de provincie Overijssel werken sinds begin 2022 samen om de mogelijkheden voor windenergie te verkennen in het grensgebied langs de drie gemeentegrenzen van Almelo, Tubbergen en Twenterand (ATT). Meer informatie energiegebied ATT vindt u hier.